Співробітництво України та МВФ як фактор макрофінансової стабілізації / С. Л. Лондар, К. В. Кузнєцов //
Фінанси України : наук.-теорет. та інформ.-практ. журн. М-ва фінансів України. - . - N 4. - С. 48-66. - Бібліогр. наприкінці ст..
(Шифр в БД Ф263356/2015/4)
Ключові слова: державний борг -- позики мвф -- фінансово-економічна криза -- макро-фінансова стабілізація -- государственный долг -- займы мвф -- финансово-экономический кризис -- макрофинансовая стабилизация --
Анотація:
Остання світова фінансова криза засвідчила, що високоризикове управління державним боргом може призвести до різкого погіршення економічного й фінансового стану навіть у країнах зі стабільною макроекономічною ситуацією. Країни з розбалансованою системою державних фінансів у разі погіршення стану світових фінансових ринків опиняються на межі дефолту, коли лише допомога найпотужніших фінансових організацій, таких як Міжнародний валютний фонд (МВФ), може зарадити фінансовому краху. У статті проведено аналіз, узагальнення та оцінку досвіду виходу з фінансово-економічної кризи за допомогою інструментарію МВФ таких країн, як Іспанія і Греція, та спроектовано особливості цього досвіду на можливості його використання в умовах України. Показано, що підвищення ефективності управління ризиками у сфері державного боргу в умовах кредитної підтримки від МВФ може істотно знизити ризики в інших сферах, пов'язаних із державними фінансами. Зроблено висновок, що для поліпшення ситуації у сфері управління державним боргом України в найближчий період необхідне подальше поглиблення її співробітництва з МВФ, виконання програми в рамках Механізму розширеного фінансування (EFF), а також результативне проведення консультацій із власниками українського суверенного боргу стосовно можливості його реструктуризації з метою забезпечення прийнятного рівня боргового навантаження в середньостроковій перспективі.
Последняя мировой финансовый кризис показал, что высокорисковых управления государственным долгом может привести к резкому ухудшению экономического и финансового состояния даже в странах со стабильной макроэкономической ситуацией. Страны с разбалансированной системой государственных финансов в случае ухудшения состояния мировых финансовых рынков оказываются на грани дефолта, когда только помощь мощных финансовых организаций, таких как Международный валютный фонд (МВФ), может помочь финансовому краху. В статье проведен анализ, обобщение и оценку опыта выхода из финансово-экономического кризиса с помощью инструментария МВФ таких стран, как Испания и Греция, и спроектировано особенности этого опыта на возможности его использования в условиях Украины. Показано, что повышение эффективности управления рисками в сфере государственного долга в условиях кредитной поддержки от МВФ может существенно снизить риски в других сферах, связанных с государственными финансами. Сделан вывод, что для улучшения ситуации в сфере управления государственным долгом Украины в ближайший период необходимо дальнейшее углубление ее сотрудничества с МВФ, выполнение программы в рамках Механизма расширенного финансирования (EFF), а также результативное проведение консультаций с владельцами украинского суверенного долга относительно возможности его реструктуризации с целью обеспечения приемлемого уровня долговой нагрузки в среднесрочной перспективе.
Додаткові точки доступу: